...Den Evropy... - Základní škola a Mateřská škola Tábor, Helsinská 2732

...Den Evropy...

ZŠ a MŠ Tábor, Helsinská 2732 se zapojila do mezinárodního projektu Jaro Evropy 2009, který je součástí Evropského roku kreativity a inovace.
    14.dubna se třídy proměnily po usilovné práci učitelů a žáků v členské státy Evropské unie. Každá třída vyzdobila svou kmenovou třídu symbolikou vylosované země. Pro ostatní spolužáky byla připravena prezentace s informacemi o zemi, kterou žáci představovali. Školou zněla lidová hudba, linula se vůně národních jídel. Žáci se navzájem  seznamovali s historií i současností jednotlivých zemí, řešili kvízy.V prvních, druhých a třetích třídách si četli evropské pohádky a dětské knížky, malovali obrázky a soutěžili o nejhezčí. V rámci iniciativy  Zpátky do školy se akce zúčastnil také europoslanec Doc. Mudr. Jaroslav Zvěřina CSc., který dětem přiblížil práci Evropského parlamentu a pak ochotně odpovídal na všetečné otázky.
Pro vítěze soutěží byly připraveny sladké ceny, ale největší odměnou byl pro všechny zajímavě prožitý školní den.

Hana Sládková