...recyklohraní... - Základní škola a Mateřská škola Tábor, Helsinská 2732

...recyklohraní...

• Ve školním roce 2009/2010 naše škola obrdžela certifikát k projektu Recyklohraní od společnosti ASEKOL. Jde o tzv. "Enviromentální vyúčtování" - přesný výpočet přínosu pro životní prostředí, který vznikl na základě zpětného odběru a recyklace televizí a počítačových monitorů odevzdaných naší školou.

Díky Recklohraní ušetřila naše škola životnímu prostředí řadu surovin
Ve školním roce 2009/2010 jsme odevzdali k recyklaci 13 televizí a 7 monitorů

• Žáci se díky tomuto projektu dovídají zajímavosti o recyklaci odpadů a mají možnost přímo třídit drobné vysloužilé spotřebiče. Škola předala k recyklaci také staré televize a monitory z počítačové učebny.

• Nyní můžeme přesně vyčíslit, kolik elektrické energie, ropy, primárních surovin a vody jsme díky tomu ušetřili životnímu prostředí, stejně jako o kolik jsme snížili produkci skleníkových plynů nebo nebezpečného odpadu.

• Informace nám poskytla analýza neziskové společnosti ASEKOL, která pro nás zajišťuje sběr a recyklaci vytříděných elektrozařízení v rámci projektu.

• Výsledek studie jednoznačně ukázal, jak je zpětný odběr elektrozařízení přínosný pro životní prostředí.