...projekt START 2008 - Základní škola a Mateřská škola Tábor, Helsinská 2732

...projekt START 2008

Začátkem září se uskutečnil projekt START  v rámci realizace grantu: „ Program na podporu aktivit v oblasti specifické primární prevence sociálně patologických jevů  u dětí a mládeže v Jihočeském kraji“.
6.B jela na dvoudenní akci 4. a 5.9.2008 a 6.A  8. a 9.9.2008. Šesťáci  byli v Roudné u Tábora s třídními učiteli a výchovnou poradkyní. Na programu se dále podílel preventistka školy, pracovnice z Pedagogicko-psychologické poradny v Táboře a Policie ČR.
Celý projekt je financován ze zdrojů Jihočeského kraje a města Tábor.

Hana Voštová (výchovná poradkyně)

Šesťáci odSTARTovali nový školní rok v Roudné u Tábora…

Již popáté  žáci šestých tříd  utužovali kolektiv v rámci projektu START.
Celý projekt START 2008 byl financován z grantů KÚ Jihočeského kraje a města Tábor.

Hned 4. září se do Roudné vypravila třída 6. B v doprovodu pí uč. Hany Voštové, výchovné poradkyně a třídního učitele Pavla Martínka. Třída 6. A s třídní učitelkou. Bohumilou Janurovou odSTARTovala v pondělí 8. září.
Ještě  před   odjezdem  se žáci  věnovali  drogové  problematice  pod  vedením  protidrogové koordinátorky školy pí uč. Hany Hojdarové

My, žáci 6.tříd, jsme pracovali  na tom, co vše patří a nepatří do dobré třídy a jakou třídu chceme mít  a zároveň jsme se při tom dobře pobavili a poznali.
Díky pěknému počasí jsme se byli i vykoupat v nedaleké pískovně.
Odpoledne jsme navštívili oboru ve Skalici, kde jsme viděli divoká prasata, bažanty, muflony a daňky.
Večer jsme se sešli u táborového ohně, kde jsme si zahráli drobné hříčky,  pro odvážlivce byla připravena i krátká stezka odvahy.

Druhý den nás navštívila Policie ČR, naštěstí ne proto, že bychom něco provedli, ale aby nám ukázala výcvik svých psů. Další z jejích zástupců, nprap. Mgr. Miroslav Doubek, nám zajímavou formou sdělil spoustu informací o drogách, ale i to, co by se s námi stalo, kdybychom k nim sklouzli, což si samozřejmě nikdo nepřeje.

Po výborném obědě jsme se spokojeni, plni zážitků, vrátili do Tábora.